Slavia u favorita nezklamala, k bodům chybělo trošku štěstí

24.08.2024

TJ Sokol Velké Heraltice – FK Slavia Opava   3:2 (1:2)

Branky: 6´  Košárek, 71´´ , 75´  Rolný - 18´ , 40´  Ryž

Rozhodčí: Kiška Ondřej - Pasterčák Jozef, Thiemel Karel.    Delegát svazu: Jakubec Josef

ŽK: 35´  Šrek - 36´  Klimeš Alex, 41´  Schneider, 45´  Pavlíček

Sestava FK Slavia Opava: Honka - Škrobánek, Schneider, Matějek, Pavlíček - Ryž (61´  Hanslík Jakub), Klimeš Alex (46´  Vrána), Melecký, Štencel (76´  Prchala) - Henčl (30´  Klimeš Daniel), Hanslík Matěj ( 76´  Hrbáč )

Velké Heraltice začaly aktivněji a jejich aktivita byla po šesti minutách odměněna vedoucí brankou, když Košárek presoval naše hráče, Škrobánek udělal chybu a Košárek následně nachytal nesoustředěného Honku střelou do prázdné brány - 1:0. Naše hráče naštěstí inkasovaná branka tentokáte povzbudila a začali jsme se herně vyrovnávat domácím hráčům. Vyrovnat mohl Matěj Hanslík, kterému však zakončení trvalo dlouho a domácí Klein perfektně zakročil. V 18. minutě nacentroval z levé strany do vápna, naši hráči prodloužili míč na Ryže a ten hlavičkou přehodil bezmocného Kleina - 1:1. Po půl hodině hry výborně utekl zadákům Heraltic Matěj Hanslík, na kterého poté byla nařízena penalta za takový faul nefaul. Penaltu bohužel Henčl neproměnil a dorážku Henčl namířil mimo branku. Pět minut před koncem poločasu jsme se ujali vedení, když Ryž sledoval míč místo nehrajícího Štencla a následně krásně levou nohou umístěnou střelou trefil pravou šibenice - 1:2. Zlomový okamžik utkání nastal v 45. minutě, kdy byl evidentně faulován Štencel, velice slabý rozhodčí Kiška penaltový zákrok neodpískal.

Druhý poločas začal velkým náporem domácího týmu. Prakticky celý druhý poločas nás domácí tým tlačil a přehrával. Škoda situace z 68. minuty. Po rohovém kopu fantasticky zasáhl na brankové čáře Klein a následnou dorážku hlavičkou z pěti metrů nepochopitelně Vrána netrefil do brány.  I nyní tak platilo staré známe pořekadlo - nedáš - dostaneš. V 70. minutě bylo vyrovnáno, když si Rolný narazil s Jelínkem, který jej vyslal za obranu a Rolný pak poslal míč podél Honky do sítě – 2:2. Otočení skóre pak měl na kopačce Valchař, který napálil pouze brankovou konstrukci. Čtvrthodinu před koncem se před šestnáctkou odrazil balón k Rolnému, který jej s přispěním tyče dostal do brány a rozhodl o třech bodech pro Velké Heraltice – 3:2. Navýšit skóre ještě mohl Košárek, ale nyní už branku nevsítil. Naši hráči už bohužel neměli sílu v závěrečných minutách na vytvoření si tlaku. Jediný náznak šance měl střídající Prchala, který na hranici vápna místo střelil volil nahrávku na Klimeše, ke kterému se míč však nedostal. Heraltičtí si poslední minuty zkušeně pohlídali a dovedli obrat v utkání k vítěznému konci.

Ohlasy po utkání:

René Štěpán (trenér Velké Heraltice): Soupeř nás hodně trápil a nepříjemné bylo i počasí, které bylo těžké pro obě strany. Přijel, ale soupeř, který chtěl hrát fotbal, a to se muselo divákům i přes mé nervy hodně líbit. Začali jsme aktivněji, a ujali jsme se brzy vedení. Zhruba od dvacáté minuty převzal soupeř hru, a z našich chyb skóre otočil, a to ještě neproměnil penaltu. Ve druhém poločase jsme začali hrát aktivněji, a Minerva už nebyla tak nebezpečná dopředu. Nám se povedlo střídání a pak i dvěma góly zápas otočit ve svůj prospěch. Pak už jsme výsledek dokázali udržet.

Dalibor Fišer (trenér Slavia Opava): Dneska nevím co k tomu říct. Jsem hodně zklamaný, ale zároveň pyšný na hráče. Předvedli jsme velice dobrý výkon, hlavně v prvním poločase. V takovém až brutálním vedru to byl z obou stran hodně fyzicky náročný zápas. V každém případě jsme prohráli u týmu, který byl lepším týmem ve druhém poločase, ale troufnu si říci, že by zápasu slušela remíza. Zápas ovlivnilo několik faktorů a to nucené střídání Henčla a Klimeše Alexe, dále neproměněná penalta, jasná neodpískána penalta na Štencla, nedohrání 3 skvělých brejků v druhém poločasu a šance Vrány, která by utkání nejspíše rozhodla.

Do utkání jsme vstoupili špatně a prvních deset minut jsme se hodně hledali na hřišti. Paradoxně po obdržené brance jsme se zvedli a chtěli jsme hrát do kombinace. Škoda některých detailů, které nám ve hře stále unikají. Na těchto situacích musíme více pracovat, abychom se zlepšovali.

Ve druhém poločase nás domácí přehrávali, i přesto jsme mohli vedení zvýšit. Pak domácí vyrovnali a bylo jen otázkou času, kdy dostaneme branku. Tu jsme bohužel nakonec dostali.

Neodpustím si komentář k hlavnímu rozhodčímu a vyjádření, že se to mladý kluk musí učit mně vůbec nezajímá. Na obě strany to kazí a neumí se ani rozhodnout vyhodnocovat jednoduché situace, a to na obě strany.  Abych neopomenul, gratuluji domácím k výhře, hráli dobrý fotbal. Děkuji i svým klukům, kteří přispěli ke hře, která musela diváky bavit.

Zdroj: FK Slavia Opava, fotbalunas.cz