FK SLAVIA OPAVA - TJ Sokol Slavkov        4:0 (2:0)

Branky: 26´ ,67´  Henčl, 45´ ,75´  Hanslík Matěj

Rozhodčí: Machala Petr - Chýlek Martin, AR 2 opětovně nedelegován svazem

ŽK: 27´  Henčl, 72´  Vrána - 6´  Tengler, 44´  Urban, 51´  Hendrych, 56´  Marek, 56´  Dietrich, 69´  Kunc

Sestava FK Slavia Opava: Čelůstka - Škrobánek, Schneider, Matějek, Pavlíček - Ryž, Melecký, Klimeš Alex (67´  Kratochvil), Štencel (55´  Vrána) - Hanslík Matěj, Henčl (75´  Prchala)

V druhém kole jsme na našem hřišti přivítali tým Slavkova, který je pasován na spolufavorita postupu a po minulém utkání v Malých Hošticích jsme chtěli všem dokázat, že dovedeme předvádět lepší výkony.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Tým Slavkova jsme překvapili a ujmout vedení jsme se mohli už v první minutě, Štencel ale mířil těsně vedle brány. O šest minut později byl vidět opět Štencel, když v nepřehledné situaci nastřelil pravou tyčku Mrázkovy brány. Hosté zahrozili ve 22. minutě, když kapitán Urban vyslal skákavou střelu z přímého kopu, ale brankář Čelůstka byl u tyče včas. Za čtyři minuty narazil Štencel Matěji Hanslíkovi, jehož centr umístil do sítě Henčl – 1:0. Slavkov mohl vyrovnat za pár okamžiků, když Urban nahrál míč Hendrychovi, jehož střelu Čelůstka fantasticky vyrazil zpod břevna na rohový kop. Ve 33. minutě musel po střele Henčla zasahovat brankář Mrázek. Hned vzápětí vnikl do velkého vápna Matěj Hanslík, který ale nepropálil hostující val. Na dvoubrankový rozdíl mohli utkání posunout naši hráči v 38. minutě. Ryž skvěle po pravé straně vnikl do pokutového území, kde volil střelu levou nohou těsně vedle spojnice hostující brány. V závěru prvního poločasu pak dostal Matěj Hanslík míč před pokutové území, a tečovanou střelou překonal gólmana Mrázka – 2:0.

Druhý poločas začal velkým tlakem Slavkova. V 54. minutě skluz Urbana v pohodě pokryl Čelůstka. Po hodině hry odcentroval Urban míč na Hendrycha, který na zadní tyči špatně seřídil svá mířidla. Klid do domácích řad přinesla šedesátá sedmá minuta, když rychlý aut potáhl po lajně Matěj Hanslík a po jeho nahrávce Henčl nadvakrát dostal míč do sítě – 3:0. Čtvrt hodinu před koncem Pavlíček vysunul Matěje Hanslíka, který přehodil gólmana Mrázka – 4:0. Ve zbytku ze nic podstatného už nestalo a tak jsme mohli slavit důležité tři body.

Ohlasy po utkání

TJ Sokol Slavkov

Tomáš Dietrich (hrající trenér): Musím říct, že to byla zasloužená výhra Minervy, která byla agresivnější, všude o krok dopředu, důraznější na míči a ještě k tomu produktivnější. Bez vyhrávání osobních soubojů se prostě vyhrávat nedá, to je základ. Domácím gratuluji ke třem bodům.FK Slavia Opava

FK Slavia Opava

Dalibor Fišer (trenér): Dneska jsem spokojený a pyšný na to, že jsme se oklepali z té katastrofy v Malých Hošticích. Celý týden jsme se poctivě připravovali. V prvním poločase se nám dařilo a za mě to bylo fotbalové. Předvedli jsme výborný týmový výkon a divákům se to určitě muselo líbit. Mně dnes hodně bavilo se dívat na své hráče. Musíme však brzdit elán, už zítra musíme myslet na další utkání ve Velkých Heralticích, které bude určitě ještě těžší než dnešní utkání. Toto utkání nám ukáže, jak jsme na letošní ročník připraveni. Už nyní se moc těším na toto utkání a jsem přesvědčen, že i hráči se nebudou moct na toto utkání dočkat.