FK Slavia Opava - TJ Sokol Slavkov      3:1 (2:1)

Branky: 45´ +3´  Štencel, 45´ +5´  Ryž, 84´  Vrána - 19´  Marek

Rozhodčí: Ražný - asistenti nedelogování

ŽK: 63´  Henčl - 35´  Urban, 63´  Marek

ČK: 86´  Mrázek ( Slavkov )

Sestava Slavia Opava: Čelůstka - Škrobánek, Matějek, Schneider, Pavlíček - Hanslík Jakub, Klimeš ( 75´  Prchala ), Henčl, Vrána - Ryž, Štencel ( 56´  Hanslík Matěj )

V posledním kole letošního ročníku jsme přivítali na svém hřišti neoblíbeného soupeře a to tým Slavkova. Tým, se kterým dlouhodobě máme negativní bilanci. Začátek utkání byl z naší strany hodně bojácný a nervózní a hostující tým ukazoval, že jeho postavení v tabulce není náhodné.

Úvodní půlhodina patřila Slavkovu, přesto se do první příležitosti dostala domácí Slavia, ale samostatnou akci Jakuba Hanslíka z levé strany výborně přečetl hostující brankář Mrázek. Slavkov pak z úvodní převahy vytěžil vedoucí branku, když se po devatenácti minutách dostal míč k Tomáši Markovi, který střelou z dvaceti pěti metrů uklidil přízemní střelou míč k levé tyči – 0:1. Po půlhodině hry se začal postupně osmělovat také náš tým a s kombinační hrou Slavie začali mít hosté problémy. Ke konci poločasu se z pravé strany dostával do tempa Škrobánek, který výborně četl hru na své straně. V nastaveném čase první půle Škrobánek zpětně vybojoval míč a po následné kombinaci našel centrem na přední tyči skvěle naběhnutého Štencla, který úžasně hlavou srovnal stav utkání - 1:1. O další tři minuty později zahrávali hosté rohový kop. Odražený míč naši hráči poslali na pravou lajnu k Štenclovi, který sprintem míč doběhl a skvělým centrem našel sprintově nabíhajícího Ryže a ten hlavou poslal naše barvy do vedení - 2:1.

Hosty tento obrat natolik zpražil, že úvodní dvacetiminutovka druhého poločasu zcela patřila našim borcům. Vrcholem jejich tlaku byla vybojovaná penalta. Tu Matěj Hanslik poslal do břevna a dorážku Henčl trefil daleko od brány. Postupně jsme si vypracovali šance, ale nepovedlo se nám je dovést do úspěšného konce. Šest minut před koncem si naběhl do vápna z pravé strany Vrána a s klidem překonal Mrázka 3:1. Hosté zápas dohrávali o deseti, když šanci Henčla zastavil nedovoleně Mrázek a šel předčasně pod sprchy. Následný přímý kop trefil Ryž do břevna. O minutu později mohl přidat další gól Vrána, jeho tutovku zlikvidoval skvěle náhradní brankář. A když jsme neproměnili ani další šanci v závěru utkání, skončilo utkání vítězstvím našich barev v poměru 3:1.

Sezónu jsme po nepovedeném podzimu nakonec skončili na sedmém místě s 30 body, což můžeme po 13. místě po podzimní části s 9 body považovat za skvělý počin. Budeme všichni fandit a věřit v naší sílu v další sezóně a v lepší umístění.

Ještě malá poznámka - v jarní části jsme doma ani jednou neprohráli.

Hodnocení trenéra Slavie Dalibora Fišera:

Poprvé v sezóně můžu říct, že jsem spokojen. Hráli jsme se Slavkovem, který doufal, že hraje o postup, což se po zápase ukázalo jako nepravdivá informace. Hosté sice byli asi půlhodinu lepší, ale my se pak začali osmělovat. Ta naše nervozita nás provázela celou sezónu. Na jaře se však ukázalo, jak dovedeme být silní, o čemž jsem byl celou sezonu přesvědčen a stále to tvrdil, jelikož jsme poněkolikáté otočili nepříznivý stav. A i já dnes podlehl tomu našemu skvělému obratu na konci poločasu a snad poprvé byla na mne v sezóně vidět radost. Ve druhé části jsme asi dvacet minut předváděli nejlepší výkon v sezóně, když pominu přátelské utkání s Branicemi v únoru. Pak nám sice začali docházet síly, hosté se sice snažili, ale nic nevymysleli. V závěru jsme pak chodili do otevřené obrany. Dali jsme jednu branku. Mrzí mne, že jsme opět neproměnili pokutový kop. Ale co mne těší, že i méně vytíženi hráči na jaře ukázali, že do týmu patří a umí být platní. Dnes jsem byl rád i za střídajícího Matěje Prchalu, který se snažil plnit pokyny přesně jak jsme si řekli a škoda, že nevstřelil branku při své příležitosti.

Chtěl bych vypíchnout skvělou atmosféru, kterou na utkání udělali naši mládežníci a poděkovat Vojtovi Henčlovi za skvělé zorganizování. Bylo vidět na hráčích, že je to dovedlo vyhecovat k dobrému výkonu. Ještě bych chtěl klukům poděkovat za skvělý přístup v celém ročníku. Jediné co mne mrzí, je spousta zranění a to hlavně díky benevolenci a neschopnosti rozhodčích.

Zdroj: FK Slavia Opava