Mariáš na petřkovické půdě

30.09.2024

DOROST :

Petřkovice  - Slavie Opava     1:0 a 0:3

Zápas 9. kola mezi Slavií Opava a Petřkovicemi skončil pro náš tým nešťastnou porážkou 0:1, přestože kluci bojovali až do poslední minuty. Zlomovým momentem utkání se stalo vyloučení kapitána Jana Hrocha ve 47. minutě, které výrazně ovlivnilo zbytek zápasu. Nutno podotknout , že červená karta neměla být udělena. Před zákrokem Hrocha nebyl odmáván jasný ofsajd.

Přestože jsme hráli v oslabení, tým ukázal velké srdce a odolával tlaku soupeře téměř celý druhý poločas. Rozhodující gól padl až v 75. minutě, kdy se prosadil domácí hráč Adam Lacina. I přes snahu našich hráčů, včetně střídajících, se nám nepodařilo vyrovnat. Nejblíže ke gólu jsme byli v závěrečných minutách, kdy jsme se pokusili využít únavy soupeře, ale chybělo nám trochu štěstí v zakončení.

Tento zápas byl ukázkou charakteru našeho týmu, který se i po vyloučení nevzdal a bojoval až do konce. Přestože jsme tentokrát nezískali žádné body, je třeba ocenit nasazení a bojovnost všech hráčů. Věříme, že příště to vyjde a naše tvrdá práce přinese kýžené vítězství.
Přijďte nás podpořit na další zápas, kde se budeme snažit ukázat, že máme na to vrátit se na vítěznou vlnu!

Po těsné porážce v prvním utkání starších se naši hráči Slavie Opava postarali o skvělou odpověď v druhém zápase, kdy zvítězili nad Petřkovicemi jasně 3:0. Už od prvních minut jsme diktovali tempo hry a brzký gól Daniela Pogatse v 6. minutě nás posadil do sedla. Tento rychlý úspěch nám dodal sebevědomí, a i nadále jsme hráli aktivně a nutili soupeře k chybám.
Ve 34. minutě přidal Filip Reger druhý gól, čímž jsme si vytvořili pohodlný náskok. Petřkovice se snažily vrátit do hry, ale naše obrana pracovala skvěle a brankář Vojtěch Unucka si poradil se všemi pokusy domácích.
Začátek druhé půle přinesl definitivní rozhodnutí, když ve 49. minutě skóroval Adam Šídlo. Po tomto třetím gólu se zápas prakticky dohrával, přesto však došlo k několika dramatickým momentům, včetně dvou červených karet v 79. minutě. Vyloučen byl domácí Gabriel Lička a náš hráč Štěpán Pěruška za nesportovní chování. I přesto jsme ale utkání kontrolovali a dotáhli ho do vítězného konce.
Tým si zaslouží velkou pochvalu za disciplinovaný výkon a efektivitu v zakončení. Fanoušci mohou být na tento zápas hrdí, a doufáme, že si podobné výkony přeneseme i do dalších kol. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další vítězství!