A tým s Jindřichovem divoce remizoval

07.06.2024

FK Slavia Opava - Slezan Jindřichov     3:3 (1:3)

sobota 1.6. - 17:00

Branky: 29´ Melecký (p), 50´ Henčl, 64´  Žižka - 13´  Horkel, 24´  Šmíd, 37´  Tilkeridis

Rozhodčí: Láryš - Macrineanu, Barčík

ŽK: 41´  Valík, 45+2´  Ryž, 84´  Prchala - 44´  Boháček, 48´  Horkel, 53´  Táborský, 84´  Šmíd

ČK: 45+2´  Štalmach

Sestava Slavia Opava: Honka - Škrobánek, Valík (51´  Hanslík Matěj), Schneider, Pavlíček (68´  Poštulka) - Melecký, Klimeš (65´  Nguyen Igor ), Hanslík Jakub (65´  Nguyen Santiago ) - Ryž (68´  Prchala), Henčl.

V předposledním domácím utkání v jarní části jsme hostili druhý tým soutě mužstvo z Jindřichova. To přijelo pouze ve dvanácti hráčích a vsadilo na obrannou taktiku a rychlé brejky. Hlavně v prvním poločase jim tato taktika vycházela. V úvodní desetiminutovce byla aktivnější domácí družina, která nevyužila dvě dobré příležitosti z pravé strany. Ve 13. minutě vybojoval penaltu hostující Táborský po zbytečném faulu Hanslíka Jakuba. Tu Kusendovi dokázal vychytat brankář Honka, ale na dorážku Horkela byl již krátký – 0:1. Za deset minut se po rohovém kopu odrazil míč až ke Šmídovi, jehož tečovaná střela se zatřepetala až v síti – 0:2. Po půl hodině hry byl v hostujícím pokutovém území faulován kapitán Henčl a Melecký s přehledem usměrnil balón do brány – 1:2. Osm minut před poločasem chyboval v rozehrávce Schneider, Šmíd posunul za obranu přesný balón na Tilkeridise, který obešel Honku a z úhlu zakončil do prázdné brány – 1:3. V 45. minutě mohl odčinit svou chybu Jakub Hanslík, ale sám před brankářem hostí neuspěl a nastřelil pouze vybíhavšího Zábranského. V závěru poločasu se nechal po potyčce s domácím Ryžem vyloučit hostující Štalmach.

Ve druhé půli hosté nepochopitelně pouze bránili svůj náskok. Hned zkraje Henčl křižnou střelou snížil. O chvíli později se nám podařilo po levé straně uniknout, Hanslík Jakub obešel hráče a byl ve vápně faulován. Bohužel druhou penaltu se nám proměnit nedokázali. Ihned po penaltě hosté faulovali před svým pokutovým územím a Ryž z přímého kopu pořádně protáhl skvélého Zábranského. V 64. minutě Žižka napravil své zaváhání při penaltě a nenápadnou střelou k pravé tyči zpoza vápna vyrovnal – 3:3. I nadále jsme se snažili otočit výsledek ve svůj prospěch. Bohužel jsme na hostující blok neuměli najít adekvátní průniky. Vedoucí branku jsme mohli vstřelit po krásném centru Henčla, Matěj Hanslik hlavou orazítkoval břevno. Na druhé straně měl šanci kapitán Boháček, který se snažil obhodit brankáře Honku, ale nepodařilo se mu to. V nastaveném čase rychle Hanslík rozehrál roh, centr Meleckého našel Prchalu, ale jeho hlavička šla vedle tyčky.

Ohlasy k zápasu

FK Slavia Opava

Dalibor Fišer (trenér): Náš výkon nebyl optimální a to ve smyslu, že jsme vyprodukovali spoustu chyb a naše hra zejména ve druhé půli byla hodně pomalá. Je fajn, že jsme  se dokázali dvakrát vrátit do utkání, když jsme dvakrát prohrávali o dvě branky. To beru hodně pozitivně a že kluci se chtějí stále rvát o výsledek. Máme před sebou stále hodně práce a doufám, že v další sezóně naši tvrdou práci zúrokujeme a všem předvedeme. Závěrem bych chtěl poděkovat Matějovi Valíkovi, který nám při absenci Tomáše Matějka skvěle pomohl a svou úlohu zvládnul na jedničku.

TJ Slezan Jindřichov

Vítězslav Boháček (kapitán): Přijeli jsme ve dvanácti a tomu jsme přizpůsobili taktiku hrát odzadu. To se nám v prvním poločase dařilo a vedli jsme o dvě branky. Pak dostal na konci poločasu červenou kartu Štalmach. Ve druhém poločase jsme se zatáhli a chtěli jsme výsledek udržet. To se nám bohužel nepovedlo, protože domácí dvěma góly vyrovnali.