A tým po 15 letech vítězně ve Zlatníkách

TJ Sokol Zlatníky - FK Slavia Opava   1:4 (1:3)

Branky: 35´  Konečný (p) - 8´ , 24´ , 32´ , 61´  Hanslík Matěj

Rozhodčí: Čechák Martin - Porubek Václav, Klepáček Radek

Delegát: Mudra Zdeněk

ŽK: 36´  Bláha Martin, 42´  Kořínek, 80´  Jaroš, 90´  Korbel - 59´  Hoblík, 70´ˇ  Melecký, 72´  Henčl

Sestava FK Slavia Opava: Honka - Škrobánek, Říčný, Matějek, Pavlíček - Ryž (58´  Hoblík), Melecký, Klimeš Alex ( 74´  Kratochvil ), Štencel (58´  Klimeš Daniel) - Hanslík Matěj (74´  Hanslík Jakub), Henčl (79´  Prchala)

Po 14 dnech jsem opět nastoupili k soutěžnímu utkání. Pro nás vždy v nepříjemném nedělním dopoledni jsme zavítali do nedalekých Zlatník, kde dlouhodobě výsledkově neoslňujeme. Již v druhé minutě jsme se dostali k zajímavé akci, ale po centru z pravé straně jsme branku nevstřelili. V 8. minutě dokázal Janetzký vyrazit střelu Henčla, poté domácí brankář jen vyrazil nastřelený míč Štencela jen před sebe, a Matěj Hanslík otevřel skóre – 0:1. Navýšit skóre pak po centru Ryže mohl opět Matěj Hanslík, který ze dvou metrů netrefil zařízení. Vyrovnat pak mohli domácí po pěkné střele Ležáka, která ale skončila těsně vedle hostující tyče. I nadále jsme se snažili hrát aktivně a do brejku se dostal Matěj Hanslík. Slávistický útočník udělal kličku i domácímu brankáři, bohužel však dlouhou a následně nepřesně přihrával do druhé vlny. Ve 24. minutě propadl hostující aut k dnes výbornému Matěji Hanslíkovi, který mezi třemi hráči dokázal propasírovat balon do brány – 0:2. Za osm minut propadla domácí obrana ve středu hřiště, míče se zmocnil agilní Matěj Hanslík a svůj samostatný nájezd zkušeně proměnil – 0:3. Ve 35. minutě hosté fauloval Matějek Zbytečně domácího Uvíru v pokutovém území a Konečný zkušeně poslal míč k tyči – 1:3. Ve 37. minutě pak vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Honky dalekonosnou střelou Ležák.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a hned ve 47. minutě Korbel vystřelil ze šestnáctky těsně vedle. Na druhé straně zazdil svůj samostatný nájezd Alex Klimeš. Po hodině hry nedosáhl na přímý kop Konečného na zadní tyči číhající Dočkal. Hned vzápětí rozehráli hosté rychle přímý kop, když Melecký posunul míč na Pavlíčka a jeho centr zakončil svým čtvrtým gólem Matěj Hanslík – 1:4. Poté mohl ještě navýšit vedení po centru Pavlíčka Kratochvíl, v zakončení zkušenému matadorovi chybělo pár centimetrů.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Zlatníky

Radek Klimeš (vedoucí týmu): Do zápasu jsme vstoupili aktivně, tak jak jsme chtěli. Měli jsme dvě šance, které jsme ale nedokázali využít. Pak jsme bohužel dostali hloupý gól, který nás rozhodil a začali jsme dělat hloupé chyby. Z těch jsme pak dostali další dvě branky. Pak se nám podařilo před poločasem snížit z pokutového kopu. O přestávce jsme prostřídali a Minervu jsme chvilku přitlačili. Bohužel dvě šance nadějné jsme opět nedokázali přetavit v branku. Pak jsme dostali čtvrtý gól a bylo po zápase. Hosté si to už zkušeně pohlídali.

FK Slavia Opava

Dalibor Fišer (trenér): Tato výhra je balzám na tu situaci, ke které nyní dochází. Náš herní projev byl sice takový upracovaný, dělalo nám problém malé hřiště, ve kterém jsme nemohli praktikovat svou hru. Sice jsme dali čtyři góly, ale mohli jsme pět dostat. Výkon sice nebyl ideální, ale důležité jsou tři body a děkuji klukům jak k zápasu přistoupili. Zápas kluky stál spoustu sil. Škoda, že jsme nevstřelili více branek. Nyní nás opět čeká těžký týden a uvidíme, co bude následovat příští týden. Zřejmě budeme hrát na umělce v Kylešovicích proti favoritovi z Jindřichova.
Autor: Tomáš Holata