FK SLAVIA OPAVA - TJ Sokol Vrbno pod Pradědem    - 1:1 (0:0)

Rozhodčí: Kratochvíl Matěj - Urbánek Aleš, Dytko Gustav

Delegát svazu: Jakubec Josef

ŽK: 25´  Klimeš Daniel - hosté bez ŽK

Sestava FK Slavia Opava: Lorenz - Schneider, Říčný (63´ Vrána), Matějek, Pavlíček - Klimeš Daniel (71´ Henčl), Klimeš Alex, Melecký, Ryž (63´´ Hanslík Jakub) - Hanslík Matěj (71´ Hrbáč), Štencel (71´ Prchala).

V sobotním odpoledni před chabou návštěvou jsme se těšili na další skvělý výkon našich hráčů. Tentokráte se však z našeho výkonu ztratila bojovnost a bylo spíše vidět, že naši hráči tahají nohy. Hosté byli v prvním poločase lepším mužstvem.Už v první minutě po vysunutí Mikuly a střele Kaupa musel Lorenz vytáhnout míč na rohový kop. Za osm minut posadil Kaup rohový kop na hlavu Kopči, jehož hlava mířila nad bránu. Ve 12. minutě se do brejku dostal Dominik Vaško, ale míč nepropálil do sítě. Opava se dostala do první vážnější šance za pět minut, ale Štencel nastřelil gólmana Hojgra. O chvíli později utekl po pravé straně Melecký, jeho centr našel na druhé straně vápna zcela volného Ryže, který volil zbrkle zakončení nártem a z gólové šance nic nebylo. Ve 25. minutě pak vypálil zkraje šestnáctky Matěj Hanslík, a Hojgr nohou vykopával balon do bezpečí. Deset minut před koncem první půle pak dlouhý centr Kaupa hlavičkoval nad bránu Dominik Vaško. Za chvíli přestřeli po stříleném centru branku Mikula. V závěru poločasu se vřítil do vápna Matěj Hanslík, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné. V nastavení pak vyslal na brankáře po zemi střelu Koždoň, ale Lorenz jeho pokus vyrazil na roh.

Ve druhém poločase se do prvního zakončení dostala Opava, když v 62. minutě střílel Klimeš Daniel a hostující brankář vyrazil střelu k levé tyči na rohový kop. Hned z následného útoku chyboval na polovině domácí Říčný, který svým nedůrazem dovolil hostům podniknout brejk, poté následně Říčný ve vápně zbytečně fauloval hostujícího Kopču. Následnou penaltu s pomocí tyče uklidil do brány Buršík – 0:1. Domácí trenér začal střídat a během deseti minut využil všech pět možností ke střídání. Vyrovnání jsme se dočkali v 73. minutě. Nenápadný centr vypadl Hojgrovi z rukavic a střídající Hrbáč pak dostal míč těsně za brankovou čáru – 1:1. Hned za tři minuty pak po centru Meleckého hlavičkoval těsně vedle Henčl. Tři minuty před koncem se probil až před Hojgra Prchala, ale Hojgr jeho úmysl vystihl. Hned z následného protiútoku se probil do vápna Mikula, ale ani on na Lorenze nevyzrál. Zápas tak dospěl k remízovému konci.

Dalibor Fišer (trenér Slavie): Dnešní zápas je zklamáním. Náš výkon byl bezzubý a odevzdaný. Nevím, co k tomu říci. A to už se děsím dalšího týdne, kdy budeme hrát ve Velkých Hošticích a nevím, s kým budeme hrát. Naše morálka začíná upadat oproti minulé sezóně. Musíme se zamyslet a začít zase od píky, pořádně trénovat a v zápase bojovat.

Vladimír Tomčík (trenér Vrbna): Já si myslím, že je to zasloužená remíza. My jsme byli v prvním poločase lepší a vypracovali jsme si i více šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Druhá půle už byla z obou stran vyrovnaná a výsledek asi odpovídá průběhu hry. Já jsem s ním spokojen, protože bod z venku se počítá.