Budišov nad Budišovkou - FK Slavia Opava 2:2  (1:2)

Branky: 32´  (p), 50´  Kuric - 5´  Hoblík, 12´  Henčl

Rozhodčí: Těžký Michal - Thiemel Karel, Stupeň Ondřej

ŽK: 20´ Nemeček, 43´  Černoch - 80´  Henčl, 86´  Štencel

ČK: 85´  Levák

Sestava Budišov nad Budišovkou: Němeček Matěj - Něměček Jan, Pizur, Marek, Vondrouš, Anděl ( 27´ Kadlec ), Černoch, Skácel, Kuric, Dvořák ( 49´  Huťa ), Levák

Sestava Slavia Opava: Čelůstka - Škrobánek ( 25´  Pavlíček ), Říčný, Matějek, Schneider - Melecký, Klimeš ( 54´  Hanslík ), Žižka, Hoblík ( 54´  Štencel ) - Ryž ( 65´  Prchala ), Melecký ( 65´  Vrána )

Slávisté v dalším kole zajížděli k lídrovi celé soutěže, který střílí branky na počkání. Utkání se hrálo na velice kvalitním a perfektně připraveném trávníku. Utkání bohužel ovlivnil a silně znehodnotil výkon hlavního rozhodčího Těžkého, který náš tým doslova "zařezal".

Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Domácím hráčům jsme nedarovali ani metr prostoru a napadli jejich rozehrávku až v jejich pokutovém území. Hned ve druhé minutě Žižka vybojoval míč, nahrál jej Henčlovi, ale výhodnou situaci jsme nezužitkovali. V 5. minutě jsme se poprvé radovali. Po kombinace ze strany se k míči dostal Hoblík, nahrál Meleckému, jehož odražená střela se dostala k Hoblíkovi, který pohotově otevřel skóre - 0:1. I nadále jsme měli více energie na hřišti a při spoustě získaných míčů jsme si vytvářeli spoustu nadějných útočných akcí, bohužel jsme je nedohráli do gólového vyústění. V 12. minutě zahrával z pravé strany Melecký roh, jeho centr si našel Henčl a poslal nás do dvoubrankového vedení - 0:2. O pár minut později jsme poslali centr do vápna domácího týmu, domácí obránce se minul při odkopu a poté zahrál rukou a zabránil našim hráčům v zakončení. Rozhodčí Těžký pokutový kop k našemu údivu neodpískal  s odůvodněním, že proti domácímu týmu by to bylo hodně přísně - prostě neuvěřitelné pochybení a ještě větší nesmyslné zdůvodnění. O tři minuty později chyboval hlavní rozhodčí. Melecký kombinoval s Henčlem, míč se dostal k domácímu obránci, který ve vlastním pokutovém území posunul míč směrem k vlastní bráně, aby jej na malém pokutovém území zcela úmyslně nahrál domácímu brankáři, který tento míč překvapivě chytil. Těžký malou domů nepískal a to opět z odůvodněním, že by to bylo přísně proti domácímu týmu. V 25. minutě přišla pro nás klíčová situace celého utkání. Do té doby skvěle hrající Škrobánek musel střídat a než se střídající Pavlíček rozkoukal, způsobil penaltu po zbytečném faulu. Domácí kanonýr nabídnutou situaci v 32. minutě bezpečně využil - 1:2. V 36. minutě opět přišel podivný výrok Těžkého. Před střídačkami domácí hráč úderem odhodil našeho hráče, červená karta nikde a dokonce ani žlutý kartónek. Domácí hráči nás poté zatlačili a několika centrovanými míči za naši obranou linii mohli vyrovnat, naštěstí se tak nestalo.

Druhý poločas začal samostatným nájezdem Ryže, bohužel slávistický útočník svou šanci trestuhodně zahodil. Opět platilo staré pořekadlo nedáš - dostaneš. Domácí z levé strany od půlicí čáry poslali centrovaný míč do našeho pokutového území, Čelůstka nevyběhl a domácí šutér Kuric srovnal - 2:2. Utkání i nadále nabízelo fyzicky náročnou podívanou, našim hráčům očividně docházely síly a již jsme více bránili než útočili. V polovině druhé půli jsme podnikli rychlý brejk, míč z lajny převzal ve středu hřiště Žižka, který byl zezadu faulován, opět nepískáno, domácí rychle nakopli míč a souboj Hanslíka posoudil Těžký jako faul a odpískal přímý kop. O faul se spíše nejednalo. O co bylo větší překvapení, když o minutu později Těžký místo přímého kopu odpískal pokutový kop. To již náš trenér Fišer nevydržel a na lajně řval jak utržený z řetězů. Domácí špílmachr Kuric penaltu neproměnil a svůj pokus poslal vedle levé tyče. Poté přišel další zářez rozhodčího Těžkého. Jeden z domácích hráčů po neproměněné penaltě udeřil pěstí do obličeje Hanslíka. Rozhodčí Těžký místo červené karty domácímu hráči pouze domlouval a nedal ani žlutou kartu. O pár minut později jsme mohli rozhodnout, Vrána zatáhl míč po lajně, následný centr špatně odhadl Prchala a byl u míče o něco později. V těchto chvílích jsme se zuby nehty bránili domácímu tlaku. V 81. minutě po centrovaném míči do vápna bylo opět velmi nebezpečno před naší bránou, situaci jsme odvrátili na rohový kop. O to bylo větší překvapení, když šel Těžký za asistentem na lajně diskutovat  o nařízení další penalty. Naštěstí se tak nakonec nestalo. V 85. minutě přišel další útok na našeho hráče. Domácí Levák na zemi ležícího našeho hráče fyzicky napadl, hlavní rozhodčí opět přehlédl, ale asistent rozhodčího Thiemel upozornil Těžkého, který musel udělit červenou kartu. I přes vyloučení domácí nás nadále tlačili a v 88. minutě vstřelili branku, pomezní Stupeň naštěstí signalizoval ofsajdové postavení domácího hráče, nutno podotknout, že postavení domácího hráče za naši obrannou linií bylo vidět i z tribuny. V 90. minutě mohl poslat v brejku Prchalu do samostatného úniku, druhý jmenovaný však tuto myšlenku nepochopil Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Hodnocení trenéra Fišera:

Dnes jsme odehráli zajímavé utkání a podali jeden z nejlepších výkonů v celé sezóně.  Na I.B třídu se jednalo o fyzicky náročné utkání z obou stran, což nebývá často k vidění. Je škoda, že jsme dnes nevyhráli. Měli jsme do 30. minuty vstřelit čtyři, pět branek a utkání by bylo hotové. Bohužel nás rozhodilo střídání Škrobánka a než jsme tuto situaci vstřebali, pomohli jsme domácím zbytečným faulem. Dovolím si tvrdit, že kdyby se toto nestalo, domácí by se do zápasu dostávali nazpět velice těžko a vyhráli bychom. V druhém poločase nám domácí dokázali, proč vedou tabulku a byli lepším týmem a zaslouženě srovnali. Ale co dnes předvedl hlavní rozhodčí je neomluvitelné. Zápas svým katastrofálním výkonem těžko ovlivnil. Plno faulů na nás vůbec nepískl, domácím pískal i prkotiny a kdyby odpískal penaltu v nás prospěch a my vedli 3:0, tak se zápas mohl odvíjet jiným způsobem. Domácím jsem se po zápase omluvil, za své divoké chování, ale toto se v klidu ustát nedalo. Domácí trenér to myslím i pochopil. Je to škoda, mohlo se jednat o pěkné utkání, kdyby ho hlavní rozhodčí svým výkonem nezkazil. Nakonec musím své hráče pochválit za skvělou bojovnost, nasazení.